• Краматорський «Птах душі» долетів до Вінниці…

  Розміщено адміністратором 1 травня 2018 Автор матеріалу Чачанідзе Н.Г.

  У рамках проведення VI Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої Василю Стусу, колектив творчої студії «Альянс» Краматорської школи № 8 (художній керівник Наталя Чачанідзе) презентував 21 квітня в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса виставу «Птах душі».

  До Вінниці, де тепер знаходиться Донецький університет, учнів запросив ректор Роман Гринюк: «Ваша участь у нашому заході стане не тільки приємністю для колективу Стусівського університету, а й символом єдності України, донецького земляцтва, прихильників та дослідників творчості Василя Стуса».

  Викладач університету, доцент кафедри теорії й історії української та світової літератури Михайло Жилін свого часу був гостем обласного фестивалю «Кожна зірка має свій час», який був проведений у лютому на базі Краматорської ЗОШ № 8 і присвячений 80-річчю від дня народження Василя Стуса. Саме на фестивалі, де відбулася прем’єра вистави «Птах душі», виникла думка про те, що було б добре, якби її побачили студенти Стусівського університету.

  Мрії збуваються. 19 квітня аматорський театр розпочав гастрольний тур. За ініціативою депутатки Краматорської міської ради VII скликання Лілії Кісліциної Краматорська міська рада, заступник міського голови Юрій Люлька, директор ТОВ «Завод автогенного обладнання «ДОНМЕТ» Володимир Сергієнко сприяли цій подорожі. Приємно, що депутати міської ради міста Краматорська та громадські діячі з такою повагою ставляться до розвитку творчих здібностей молодого покоління, розуміючи, що доглянуті сьогодні саджанці завтра подарують нашому місту щедрі плоди.

  Краматорський вокзал… Останні нехитрі приготування… Зворушені батьки, які водночас пишаються своїми дітьми й хвилюються за них, готові до нових пригод юні актори. Художники, поети, музиканти, журналісти, спортсмени (баскетболіст, волейболіст, каратист, дзюдоїст, футболіст), пластуни, переможець Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання – такий акторський склад театральної студії «Альянс».

  … Дніпро зустрів нас дощем. А ми подарували йому пісню… Взагалі ми співали на кожному з вокзалів: і в Краматорську, і в Дніпрі, і у Вінниці, і в Києві, дивуючи своїми міні-концертами заклопотаних пересічних пасажирів.

  У Вінниці – сонце й сонячна посмішка Михайла Жиліна, який оточив юних акторів увагою й піклуванням. Екскурсія до Національного музею-садиби М.І. Пирогова, знайомство з історією університету, огляд муралів галереї, відпочинок у студентському коворкінгу «Університет – наш дім».

  Огляд сцени. Репетиція. На кожному поверсі – створена університетом афіша нашої вистави. Знайомство з проректорами Тетяною Нагорняк, Тетяною Орєховою, Іллею Хаджиновим, деканом філологічного факультету Володимиром Мозгуновим, їх турботливе й тепле ставлення до нас.

  Під час вистави в залі 300 осіб: науковці, студенти, представники громадських організацій. Напружена тиша, у декого сльози на очах… І відгуки після вистави: «Ви навіть не розумієте, що ви для нас зробили…».

  А для мене особисто яскравий спалах: я студентка й мої викладачі Загнітко Анатолій Панасович і Просалова Віра Андріївна – неперевершені майстри своєї справи!

  «Низький уклін учням Краматорської школи № 8, колективу творчої студії «Альянс», за побачену і почуту історію, пережиті емоції, сльози, гордість і щастя знати, що майбутнє нашої країни в руках такої талановитої, розумної, справжньої молоді!» – саме ці слова ми прочитали у фейсбуці, приїхавши додому, і на душі стало тепло й радісно!

  Поезія Стуса поставила на крило моїх пташенят. Сподіваюся, що ці крила щороку міцнішатимуть і пориватимуть до нових висот!

  Ім’я зобов’язує!

 • ВІТАЄМО!

  Розміщено адміністратором 1 травня 2018

  Збірна команда міста Краматорськ «Парадокс» (керівник Григор’єва І.О., учитель ЗОШ № 8) посіла ІІІ місце на XIV Всеукраїнському турнірі юних журналістів.

  У складі команди грали:
  Баглай Дар’я, 10 клас, ЗОШ № 25;
  Борутя Андрій, 9 клас, ЗОШ № 5;
  Гугніна Альбіна, 9 клас, ЗОШ № 8;
  Шеколенко Анастасія, 10 клас, ЗОШ № 8;
  Прядко Катерина, 8 клас, ЗОШ № 8.

  XIV Всеукраїнський турнір юних журналістів відбувся в Сумах з 18 по 22 квітня. У ньому взяли участь 25 команд із 9 областей України: Волинської, Донецької, Житомирської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Хмельницької. До складу журі було залучено провідних журналістів, викладачів кафедр журналістики та філології найкращих університетів України, студентів престижних вишів, редакторів, кореспондентів авторитетних видань.

  Учасниця команди, учениця 8 класу Краматорської ЗОШ № 8 Григоренко Дар’я виборола ІІІ місце у творчому конкурсі.

 • Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників
  для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти

  Розміщено адміністратором 26 квітня 2018

 • ВІТАЄМО!

  Розміщено адміністратором 16 квітня 2018

  Педагогічний колектив та учнівська громада ЗОШ № 8 вітають команду «Лего-позитив» з перемогою на Всеукраїнському фестивалі робототехніки FIRST LEGO LEAGUE в номінації «Найбільш креативне рішення» (м. Київ, 14 квітня 2018). Бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук! Висловлюємо щиру вдячність учителю початкових класів Боровик Людмилі Андріївні та зичимо, щоб супутниками усіх починань були успіх та удача. Вітаємо вас із значним досягненням. Ви – наша гордість!

 • Обласний фестиваль «Кожна зірка має свій час» в ЗОШ № 8, присвячений 80-річчю від дня народження Василя Стуса

  Розміщено адміністратором 27 лютого 2018

  Цьогоріч Донеччина вшановує пам’ять Героя України, поета, дисидента та правозахисника Василя Стуса, який народився на Вінниччині, але світогляд митця сформувався саме в нашому краї під час навчання в Донецькому педагогічному інституті. 23 лютого 2018 року в Краматорській ЗОШ № 8 проведено фестиваль «Кожна зірка має свій час», присвячений 80-річчю від дня народження Василя Стуса.

  До учасників фестивалю звернулися шановані гості: Лукʼянчук Т. О., радник голови Донецької обласної державної адміністрації, Оксенчук Н. В., директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації; Бодик О. П., в. о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат філологічних наук; Жилін М. В., доцент кафедри теорії, історії української та світової літератури Донецького національного університету ім. В. Стуса (м. Вінниця), ветеран АТО; Деркачова О. С., українська письменниця, доктор філологічних наук, професор кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

  Талановиті педагоги Донеччини взяли активну участь у заочному етапі фестивалю «Кожна зірка має свій час». Сертифікатами фіналістів нагороджено 15 учителів української мови та літератури в номінації «Виставка мотиваційних плакатів під гаслом «Самовисочіння людини – то єдиний спосіб збереження землі» та 15 учителів історії в номінації «Презентація буктрейлерів «Хто проти тиранії — встаньте!».

  Урочиста частина заходу закінчилася літературно-мистецькою композицією «Птах душі» театральної студії «Альянс», учасники якої – учні Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8, а керівник – учитель української мови та літератури Чачанідзе Н. Г. Майстерна гра юних акторів, сила переданих ними почуттів не залишили байдужим жодного з глядачів.

  Програма фестивалю розгорталася в пʼятьох локаціях, присвячених життю та творчій спадщині ювіляра: «Час музики» – виконання пісень та презентація власної музики на вірші Василя Стуса; «Час поезії» – декламація поезій Василя Стуса та роздуми над прочитаним; «Час живопису» (презентація малюнків до віршів Василя Стуса); «Час совісті» (Василь Стус – символ Українського Опору другої половини ХХ століття); «Час творчості/Dichtenszeit» (Василь Стус на терені перекладу). Найактивніші учасники локацій – учні – продемонстрували творчі здібності, довівши, що й справді «кожна зірка має свій час». Найталановитішій учнівській молоді організатори фестивалю вручили сертифікати та книжкові подарунки. Завершальним акордом заходу стала прес-конференція, під час якої юні журналісти й педагоги поставили гостям низку запитань про сприйняття й розуміння особистості В. С. Стуса.

  «Доля подала мені знак – я сміливо йду за її покликом, бо хочу бути гідним того народу рідного, який народиться завтра, скинувши з себе ганьбу вікового нидіння. І в тому народі я здобуду безсмертя!» – зазначав Василь Стус. Ці пророчі слова підтвердив проведений обласний фестиваль «Кожна зірка має свій час», що обʼєднав освітян України в коло однодумців, які виховують молоде покоління на цінностях любові до Батьківщини, рідного народу, правди, стійкості в її відстоюванні.

  Велика подяка всім, хто долучився до організації та проведення обласного фестивалю.